| Κλίμακα σκληρότητας | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Μνήμη | 48~600 ομάδες (χρόνοι αντίκτυπου: 32~1) |
| Μέτρηση της σειράς | HLD (170~960) |
| Τυποποιημένη συσκευή αντίκτυπου | Δ |
| Προαιρετικές συσκευές κρούσης | DC/D+15/G/C/DL |
| break | 3000 kgf (1000 kgf, 750 kgf, 500 kgf προαιρετικά) |
|---|---|
| Δοκιμαστική μπάλα | Μπάλα από κράμα καρβιδίου 10 mm (5 mm προαιρετικά) |
| Εύρος δοκιμής | 32~650 HBW |
| Διάσταση ανοίγματος | 350 mm (Ύψος) x 100 mm (Βάθος λαιμού) |
| Σφάλμα ένδειξης | συμμορφώνεται με τα ISO 6506, ASTM E10 και ASTM E110 |
| Υλικό άνοιξη δοκιμής πίεσης | Χάλυβας άνοιξη |
|---|---|
| Επικεφαλής υλικό δοκιμής | Καρβίδιο βολφραμίου |
| Επικεφαλής διάμετρος δοκιμής | 0.5mm (Opel, προαιρετικό) 1.0mm (προαιρετικός) (προσαρμομένος σε IS01518 και DEF) |
| Σειρά πίεσης άνοιξη | 0~3N (που χαρακτηρίζονται στο μπλε), 0~10N (που χαρακτηρίζεται στο κόκκινο), 0~20N (κίτρινο σημάδι), |
| Όνομα | Ελεγκτής σκληρότητας φορητός |
| Κλίμακα σκληρότητας | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Μνήμη | 48~600 ομάδες (χρόνοι αντίκτυπου: 32~1) |
| Μέτρηση της σειράς | HLD (170~960) |
| Τυποποιημένη συσκευή αντίκτυπου | Δ |
| Προαιρετικές συσκευές κρούσης | DC/D+15/G/C/DL |
| Κλίμακα σκληρότητας | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Μνήμη | 48~600 ομάδες (χρόνοι αντίκτυπου: 32~1) |
| Μέτρηση της σειράς | HLD (170~960) |
| Τυποποιημένη συσκευή αντίκτυπου | Δ |
| Προαιρετικές συσκευές κρούσης | DC/D+15/G/C/DL |
| Κλίμακα σκληρότητας | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Μνήμη στοιχείων | 48~600 ομάδες (χρόνοι αντίκτυπου: 32~1) |
| Μέτρηση της σειράς | HLD (170~960) |
| Τυποποιημένη συσκευή αντίκτυπου | Συσκευή Δ αντίκτυπου |
| Προαιρετικές συσκευές κρούσης | DC/D+15/G/C/DL |
| Κλίμακα σκληρότητας | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Μνήμη στοιχείων | 48~600 ομάδες (χρόνοι αντίκτυπου: 32~1) |
| Μέτρηση της σειράς | HLD (170~960) |
| Τυποποιημένη συσκευή αντίκτυπου | Συσκευή Δ αντίκτυπου |
| Προαιρετικές συσκευές κρούσης | DC/D+15/G/C/DL |
| Χρώμα | Γκρίζος |
|---|---|
| Αρχή | Μέθοδος UCI (υπερηχητική σύνθετη αντίσταση επαφών) |
| Πρότυπα | JBT 9377-2010、 ASTM A1038-2005 |
| Βαθμολόγηση | Βαθμολόγηση Slef |
| Μνήμη | 50 σύνολα αποθήκευσης στοιχείων -- το στοιχείο περιλαμβάνει τις χρονικές πληροφορίες |
| Χρώμα | Γκρίζος |
|---|---|
| Αρχή | Υπερηχητικός |
| Πρότυπα | JBT 9377-2010、 ASTM A1038-2005 |
| Βαθμολόγηση | Βαθμολόγηση Slef |
| Μνήμη | Για να σώσουν 1000 ομάδες μέτρησης των στοιχείων και 20 ομάδες στοιχείων βαθμολόγησης |
| Όνομα Προϊόντος | Σκληρότητα Tester |
|---|---|
| Κλίμακα σκληρότητας | HL, HRC, HRB, HRA, HV, HB, HS |
| Τυποποιημένη συσκευή αντίκτυπου | Συσκευή αντίκτυπου του τύπου Δ |
| Μνήμη στοιχείων | μέγιστο 500 ομάδων (σχετικά με τους χρόνους αντίκτυπου 32~1) |
| Μεγάλη οθόνη | μήτρα σημείων LCD, σημεία 128*64 |